Si të bëni një trajtim natyral të fytyrës

Si të bëni një trajtim natyral të fytyrës

Receta natyrale për t'u kujdesur për fytyrën tuaj dhe për të treguar një lëkurë rrezatuese:

Trajtim kundër akneve për lëkurën e yndyrshme

Defekte, skuqje, pika të zeza. Lëkura e yndyrshme dhe e prirur ndaj akneve mund të na lërë në një situatë të vështirë dhe të na lërë në komplekse serioze. Nëse lëkura e disa pikave të zeza është e vështirë, për të mos përmendur zakonet e këqija të marra për t'i mposhtur ato. Përshëndetje, produkte ultra kimike që sulmojnë epidermën. Ne zëvendësojmë produktet e dyshimta me përbërës natyralë dhe disa vajra esencialë që janë aleatët më të mirë për lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve. I testuar dhe miratuar, ky trajtim i bërë në shtëpi është i shpejtë, i thjeshtë dhe i përballueshëm.

Për këtë maskë kundër akneve do t'ju duhet:

Një kos natyral: i pasur me acid laktik, i cili i jep atij veti forcuese dhe eksfoluese, është një përbërës i mrekullueshëm për hidratimin dhe largimin e defekteve.

vaj esencial i pemës së çajit

Përzieni dhe aplikoni

Shtoni 3 pika vaj esencial të pemës së çajit në kosin tuaj të thjeshtë. Aplikojeni maskën në lëkurën e pastruar dhe lëreni për 15 minuta, më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

konkluzioni ? Lëkura juaj është më e pastër!

Fokusimi në vajin esencial të pemës së çajit: i shkëlqyer kundër akneve

Nëse nuk e keni provuar ende vajin esencial të pemës së çajit, ne do ta rregullojmë atë. Një perlë e vërtetë e aromaterapisë, ofron shumë përfitime për lëkurën falë vetive të tij pastruese dhe pastruese. Është vaji refleks i padiskutueshëm që duhet sjellë për të trajtuar të gjitha patologjitë infektive apo inflamatore të mukozave dhe lëkurës. Mikoza, herpesi, aknet apo ekzema e superinfektuar nuk kanë sekrete për këtë samaritan të mirë të kozmetikës natyrale.

hidratues për lëkurë të thatë

Për sa i përket hidratimit, kujdesi në shtëpi ka dëshmuar në masë të madhe veten, por ju ende duhet të dini se si të rrethoheni me përbërësit e duhur. Kujdesuni për lëkurën e thatë me mungesë ekstreme lagështie, ne kemi përgatitur një recetë ideale për lëkurë të shtrënguar. Kjo recetë nuk duhet konsumuar me moderim në maksimum 5 minuta.

Për këtë hidratues do t'ju duhet:

kos i thjeshtë

Kastravec
Zhvesh dhe lësho

Pasi të keni qëruar lëkurën e kastravecit, përzieni me kos. Aplikojeni përzierjen në fytyrë dhe lëreni për 15 minuta, më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Lëkurë e hidratuar dhe e freskët në mënyrë perfekte

I mirë për lëkurën si dhe për sythat e shijes, kastraveci është një perime e mbushur me ujë, e pasur me vitaminë C, elementë gjurmë dhe minerale që çlirojnë fuqinë e tij hidratuese. Hidraton shtresat e sipërme të epidermës dhe jep freski. Çelësi i suksesit tuaj? Ai përshtatet me çdo zhanër.

Një trajtim me shkëlqim të shëndetshëm për lëkurën e shurdhër

Nëse lëkura juaj nuk ka shkëlqim, ne kemi zbuluar perlën e çmuar për sa i përket kujdesit që e zbukuron lëkurën tuaj. Kujdesuni për fytyrat e trishtuara dhe të lodhura, hapni kapakët dhe provoni këtë maskë që do të nxjerrë në pah dritën e fytyrës suaj të bukur.

Për këtë trajtim me shkëlqim të shëndetshëm do t'ju duhet:

  një të bardhë veze

1 lugë çaji lëng limoni: Ofron një make-up organik me çmim të ulët, të pasur me vitaminë C dhe acide frutash, të cilat dihet se pastrojnë lëkurën! Ai korrigjon njollat ​​në fytyrë dhe siguron një shkëlqim të shëndetshëm.

Një lugë gjelle mjaltë të lëngshëm

Përziejini dhe bëni shkumë

Rrihni të bardhën derisa të merrni një strukturë shkumëzuese. Shtoni mjaltin dhe lëngun e limonit dhe përzieni. Shmangni zonën e syve, aplikojeni me bollëk në fytyrë, lëreni për disa minuta përpara se ta shpëlani me ujë të ngrohtë.

përqendruar shumë në kripëra minerale, vitamina dhe aminoacide, mjalti qetëson dhe zbut lëkurën. Si një bonus, ajo sjell shkëlqim dhe dritë.

Lëkura juaj shkëlqen dhe shkëlqen me vitalitet!